dzisiaj jest: 12 maja 2024 r.   ::    imieniny: Joanna, Dominik, Pankracy

Zaśpiewali w hołdzie Janowi Pawłowi II

Muzycy podczas koncertu w Kąśnej DolnejUkochane przez Ojca Świętego pieśni „Barka”, „Pater Noster” czy „Abba Ojcze” oraz fragmenty Jego poezji wybrzmiały w sobotni wieczór w Żabnie.

W przededniu XXIII Dnia Papieskiego w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury odbył się „Koncert dla Jana Pawła II”. Na scenie wystąpili wybitni soliści: Anna Lasota, Ewelina Szybilska, Marcin Jajkiewicz i Jacek Jaskuła. Artystom towarzyszyła orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy, a koncert prowadził Łukasz Lech.

Starosta tarnowski Romam Łucarz podczas koncertu
Doskonałe wykonania i odpowiednio dobrany repertuar wprowadziły w zachwyt słuchaczy i sprawiły, że publiczność długo oklaskiwała artystów, domagając się bisów.
Organizatorem wydarzenia, które odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza było Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Wykonawcy przepięknych utworów przygotowanych w hołdzie Janowi Pawłowi Drugiemuy

Koncert zorganizowany został w ramach projektu „Kąśna dla Jana Pawła II”.

Fot/źródło GCK w Żabnie