dzisiaj jest: 19 maja 2024 r.   ::    imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Ładniejsze i bezpieczniejsze boiska

Podpisanie umów - miniaturaBędzie ładniej i bezpieczniej. Powstanie jedno nowe oraz zmodernizowane zostaną dwa boiska przy szkołach ponadpodstawowych w powiecie tarnowskim. Środki finansowe na ten cel pochodzą głównie z rządowego programu „Polski Ład”.

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie podpisane zostały umowy z wykonawcami na trzy inwestycje sportowe. Przy Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu wybudowane zostanie pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej wraz z oświetleniem. Koszt zadania to ponad 2,5 mln zł.

Podpisanie umów

Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach zmieniona zostanie nawierzchnia boiska sportowego – z asfaltowej na poliuretanową. Powstanie również otwarta strefa aktywności. Zadanie to kosztowało będzie prawie 1,2 mln zł. Przekształcone zostanie ponadto boisko przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie za 460 tys. zł. - Chcemy naszą infrastrukturę sportową przy szkołach ponadpodstawowych doprowadzić do takiego stanu, a uczniowie mieli wszystko co potrzeba, jeśli idzie o sport – powiedział starosta tarnowski Roman Łucarz. – Boiska wykonane zostaną według nowoczesnej technologii. Będzie ładniej i bezpieczniej.

Zawarcie umowy z wykonawcą

- Wychowanie przez sport jest bardzo ważne. Przy każdej szkole prowadzonej przez powiat mamy już hale sportowe. Teraz będą również przy każdej bezpieczne boiska, z nawierzchnią chroniącą przed urazowością. Wzbogacona zostanie w ten sposób nasza oferta edukacyjna, co w przyszłości może owocować zwiększonym naborem do naszych szkół – podkreślił etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach.

Porozumienie w sprawie budowy boisk

Łączy koszt tych trzech przedsięwzięć to prawie 4,3 mln zł. Dotacja z rządowego programu „Polski Ład” wynosi blisko 3,3 mln zł. Z programu „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa” samorząd powiatowy pozyskał 600 tys. zł. Wkład własny wynosi tylko 400 tys. zł.

Zdjęcia: Paweł Topolski