dzisiaj jest: 14 maja 2024 r.   ::    imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław

Święto strażaków

Wicestarosta z wiązanką, obok Anna Pieczarka i Józef Gawron - miniaturaGminne obchody Dnia Strażaka, połączone z przekazaniem nowego samochodu bojowego strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Łętowicach oraz 135-leciem OSP odbyły się w niedzielę, 10 września 2023 r. w Łętowicach.

Oficjalne obchody rozpoczęła msza święta w intencji strażaków. Po mszy św. odbyła się ceremonia przekazania samochodu jednostce OSP w Łętowicach, w której wzięli udział: posłowie na Sejm RP Anna Pieczarka, Urszula Augustyn, Stanisław Bukowiec, Piotr Sak, wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierz Koprowski, wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma, oraz radny rady powiatu tarnowskiego Marek Podraza.

Nowy wóz strażacki

W dalszej części uroczystości przyznane zostały medale i odznaczenia dla wyróżniających się druhów i druhen. Oficjalną część zakończyły przemowy zaproszonych gości. Gratulowali oni jednostce nowego samochodu oraz dziękowali za dobrą i ofiarną służbę strażaków ochotników, którzy sprawnie funkcjonują w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym.

Złożenie wiązanki pod pomnikiem

Obchody uświetniła obecność pocztów sztandarowych OSP.

Poczty sztandarowe podczas obchodów

Z okazji Dnia Strażaka złożono świętującym życzenia satysfakcji z wykonywanej służby oraz wyrazy uznania za trud i ofiarność, przejawiającą się w działaniach strażaków.

Samorządowcy z odznaczeniami

Zdjęcia: Paweł Topolski
Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu społecznościowym facebook Starostwa Powiatowego w Tarnowie.