dzisiaj jest: 30 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marian, Katarzyna, Jakub

Promesy dla strażaków ochotników

Gospodarze na scenieZarząd Powiatu Tarnowskiego przeznaczył w bieżącym roku ponad 582 tys. zł na dofinasowanie zadań ochotniczych straży pożarnych na terenie powiatu. Promesy potwierdzające otrzymanie dofinasowania wręczone zostały tradycyjnie podczas spotkania władz powiatu ze strażakami ochotnikami w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Dofinansowanie otrzymało sto siedemnaście jednostek OSP.

- Dofinansowanie, które przeznaczamy dla jednostek ochotniczych straży pożarnych na terenie powiatu, służby podniesieniu ich mobilności oraz skuteczności działania. To przede wszystkim doposażenie, zakupy specjalistycznego sprzętu, czy też ubrań bojowych, czy też środków ochrony osobistej. - informuje wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma. - Bezpośrednio do naszych jednostek OPS w tym roku trafia kwota 582,300 tys. zł. To nieco więcej niż w roku 2021, w którym przekazaliśmy na realizację zadań straży ochotniczych kwotę ponad 300 000 tys. Wynika to jednak z faktu, iż dodatkowe środki przeznaczaliśmy na poprawę łączności w Powiecie Tarnowskim, co przecież będzie miało także wpływ na działalność jednostek OSP. - tłumaczy wicestarosta.

Uczestnicy spotkania

W uroczystym wręczeniu promes, które odbyło się w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm Anna Pieczarka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, Radna Sejmiku Anna Mikosz, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma oraz członkowie Zarządu Powiatu: Tomasz Stelmach, Mariusz Tyrka, Bogdan Płachno, Wiceprzewodnicząca Rady Irena Kusion, Radni Rady Powiatu Tarnowskiego Grażyna KaraśRoman Łucarz, Józef Szymański, Józef Gądek, Z-ca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, bryg. Rafał Waśko, jak również Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, Łukasz Łach, Dyrektor Wydziału Ochrony Ludności, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Tarnowie Wojciech Mik, oraz przedstawiciele samorządów gminnych powiatu tarnowskiego.

Uściśnięcie dłoni

Pozowanie do wspólnego zdjęcia

Zdjęcia: Paweł Topolski
Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu społecznościowym facebook Starostwa Powiatowego w Tarnowie.